"В Маріуполі дитина трималась, проте зараз є окремі психологічні моменти": як маріупольці соціалізуються в Одесі, – ФОТО

В Україні відкрились і працюють вже 10 гуманітарних хабів “ЯМаріуполь”. Всі ці центри орієнтовані на допомогу маріупольцям, які вимушені були тікати від війни. Один з таких центрів є й в Одесі. Функціонує він вже понад два тижні.

Кореспондент 048.ua поспілкувався з представниками Центру допомоги переселенцям із Маріуполя, які розповіли, що в Одесі гуманітарний хаб було створено 13 липня мерією Маріуполя за підтримки мерії Одеси та різних волонтерських організацій. За цей час вже було зареєстровано 1262 людини, серед яких 350 дітей віком від 0 до 18 років.

“Наш фонд “ЯМаріуполь.Одеса” відкрився два тижні тому. Взагалі по Україні працює 10 таких фондів: в Запоріжжі, Львові, Дніпрі, Івано-Франківську та інших обласних центрах, в які переїхали наші маріупольці. Їх дуже багато і відповідно потрібно всім допомогти, що наші центри і роблять. Ми забезпечуємо роботою людей, якщо є така необхідність. Також записуємо всі потреби, які є у людини і працюємо з кожним індивідуально. Основний напрямок роботи – соціалізація людини в умовах того міста, куди вона переїхала. Ми ознайомлюємо маріупольців з новим для них містом і показуємо, наприклад, людям похилого віку, де знаходяться управління соцзахисту населення і т.д. Також розповідаємо, де можна зробити справки переселенця. Крім того, у нас працює прекрасна дитяча кімната. Багато людей приходить з дітьми і для того, щоб діти наші не сумували, оскільки зараз літо і не працюють школи, а також нема якихось загальних заходів для них, тому ми у своєму центрі забезпечуємо їм дозвілля”, – розповіла старший адміністратор хабу Ганна Камаралі.

Вона також зазначила, що в центрі є вихователь, який слідкує за дітками. Батьки можуть привести сюди дитину на кілька годин, щоб в цей час зайнятись своїми справами, наприклад, оформити довідку переселенця.

Також для дітей організовують флешмоби і різноманітні заходи, де вони можуть відволіктися від пережитого жаху. Або можуть поділитись своїми переживаннями, наприклад, на папері. До того ж в такій атмосфері діти знаходять нових друзів, що дуже важливо.

“В суботу у нас буде захід для дітей віком від 10 до 16 років. Це вже та категорія дітей, яка дещо закрита і вони бачили в умовах бойових дій ті всі неприємні моменти, які були у нас в Маріуполі. Їм потрібно соціалізуватися, подружитися, забутися і продовжувати далі нормальне життя в мирному ключі. Ми робимо заходи для цих дітей і об’єднуємо їх, щоб вони знайомились з одеситами. Показуємо історію міста, влаштовуємо різноманітні екскурсії і таким чином діти відпочивають. Тобто допомагаємо усім категоріям громадян. Як молодим сім’ям, так і людям похилого віку, дітям. Допомагаємо людям з інвалідністтю, мамам одиначкам”, – каже Ганна Камаралі.

Окрім вищезазначеного, в центрі для тимчасово переміщених осіб з тимчасово окупованого Маріуполя надається медична, юридична, гуманітарна та інша допомога.

Найцікавіше, що працівники хабу самі є маріупольцями. Вони зазначають, що тут кожен знає свої