Ягода довголіття

Лохину недарма назвали ягодою довголіття, адже її плоди мають унікальну дію на організм людини, очищаючи й омолоджуючи його. Ягоди багаті на мікроелементи, вітаміни та інші біологічно активні речовини. Крім того, лохина — єдина ягода, яка має протиалергійну дію і сама не спричиняє алергію.

Найважливішою корисною властивістю ягід лохини є використання її для профілактики ракових захворювань. Антоціани, що містяться в лохині, допомагають зв’язати і вивести продукти розпаду злоякісної пухлини, знижують побічні ефекти променевої й хіміотерапії.

Звичайно, лохина не є панацеєю, здатною вилікувати рак, проте її включення в раціон може уповільнити розвиток пухлини, полегшити загальний стан хворого. Як правило, в дієту хворих рекомендують вводити 70-100 г ягід в день.

У лохині міститься велика кількість цукрів, пектинів, мінеральних солей і вітамінів А, С, РР. Залізо з цієї ягоди майже повністю засвоюється організмом.

Ягоди лохини допомагають захищати організм від радіоактивного впливу, сприяють виведенню токсинів і шлаків, солей важких металів.

Лохина цілюще впливає на діяльність шлунково-кишкового тракту, кишечнику й підшлункової залози. Також вона зміцнює стінки судин, покращує процес кровотворення, позитивно впливає на нервову систему, оскільки містить магній.

Лохина підсилює дію цукрознижувальних препаратів, володіє потужною протимікробною дією. А ще вона здатна розщеплювати жири, що допомагає скинути зайві кілограми.

Споживання цієї ніжної ягоди здатне поліпшити ослаблений зір, особливо сутінковий і нічний.

До лохини практично відсутні протипоказання. Але варто обмежити її вживання 100 г ягід в день. Якщо з’їсти забагато ягід, це може спровокувати головний біль, нудоту і блювоту.

Не варто вживати лохину в їжу тим, у кого до неї індивідуальна непереносимість, при вагітності й годуванні груддю, дискінезії жовчних шляхів і підвищеному згортанні крові.

Рівненські новини