ЄС надає доступ Україні до фінансування в рамках програми EU4Health

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко у рамках робочого візиту на Львівщину зустрівся зі Стеллою Кіріакідес, єврокомісаркою з охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів Європейського союзу.

Під час зустрічі Комісія ЄС та український уряд в особі міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка підписали угоду про приєднання України до програми EU4Health.

Загальний бюджет програми на 2021-2027 роки становить 5,3 мільярда євро. Отримувати фінансування на проєкти покращення охорони здоров’я зможуть органи державної влади, неурядові організації, малий і середній бізнес на рівних умовах, як і їхні колеги з країн-членів ЄС, Норвегії та Ісландії.

Участь України у програмі дозволить краще підготувати систему охорони здоров’я України до європейських стандартів та полегшить секторальну інтеграцію України з Європейським Союзом.

Раніше задля стабільного функціонування ринку електроенергії та безперебійного постачання Уряд затвердив постанову про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електроенергії, які її зараз експортують в Європейський Союз. Планується частково спрямувати кошти від експорту електроенергії на те, аби тарифи для українців залишалися стабільними.

З 1 липня Україна почала експорт електроенергії потужністю 100 МВт до Румунії, що є початком комерційного обміну електроенергією між Україною та Європою.

Країни Європейського Союзу на саміті 23 червня проголосували за надання Україні статусу кандидата в члени ЄС.

17 червня Європейська комісія за результатами засідання рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени Євросоюзу.

Одеса24